EJOT yeni nesil cephe dübelleri

EJOT® yeni nesil cephe dübelleri

EJOT yeni nesil cephe dübelleri, farklı duvar elemanlarına sabitleme veya ETAG 020'ye göre taşıyıcı olmayan sistemlerin sabitlenmesi için kullanılabilecek plastik dübellerdir. Yeni nesil cephe dübelleri, tüm yüzeyler için uygundur ve özel olarak geliştirilmiş genleşme bölgeleri ile karakterize edilir.


EJOT yeni nesil cephe dübellerinin uygulama aralığı

EJOT yeni nesil cephe dübelleri çok geniş bir yelpazede (50 - 360 mm) ve özellikle düşük gömme derinlikleri ile karakterize edilir. Aşağıdaki uygulamalarda EJOT yeni nesil cephe dübellerini kullanabilirsiniz:
  • Cephe sistemleri
  • Metal duvar destekleri
  • Ahşap alt yapılar
  • Merdiven ve korkuluklar
  • Boru sistemleri ve asma tavanlar


EJOT yeni nesil cephe dübelleri birçok farklı yüzey için uygundur.

Farklı yapı malzemeleri, alt yapıya özgü özel sabitleme sistemleri ile çözümler gerektirir. En iyi sabitleme çözümünün seçimi için, yapı malzemesini, sabitleme yolunu ve alt yapıyı dikkate almak önemlidir.
EJOT yeni nesil cephe dübelleri ile duvar elemanına özel onaylarda görebileceğiniz gibi güvenli taraftasınız (ETA-10/0305, ETA-12/0502, ETA-15/0027, ETA-15/0387). EJOT yeni nesil cephe dübelleri tüm duvar elemanları için uygundur:
  • A kategorisini kullanım: beton ve dolu tuğla
  • B kategorisini kullan: dolu tuğla, dolu kum-kireç tuğlası, hafif beton tuğla
  • C kategorisini kullanın: dikey delikli tuğla, delikli kum kireci tuğla, içi boş blok
  • Kullanım D sınıfı: Gaz beton 
Teaser_Dübel_VSD_1.jpg

Yüksek yapısal duvar tamir dübeli

EJOT, VSD yapısal duvar onarım dübelini son derece hızlı bir şekilde katmanlar arasında yapışmayı ve dış tabakanın gömülmesi önleyerek duvarların güçlendirme için önermektedir. Beton, dolu tuğla ve delikli tuğladan yapılmış yük taşıyıcı kabuklar için uygundur.


Teaser_Dübel_Nageldübel_2.jpg

Çivi çapa

ND-K ve ND-S çivi dübelleri hafif ve yapısal bağlantılar için olağanüstü hızlı çözümlerdir: alt yapılar, dolaplar, süpürgelikler, çıtalar, kablo rafları, kablo klipsleri ve boru destekleri vb. 


Teaser_Dübel_Dämmstoffhalter_3.jpg

Yalıtım destek dübelleri

DH EJOT yalıtım destek dübeli, yalıtım malzemesinin arkadan havalandırmalı cephedeki (VHF) tüm duvar elemanlarına ve betona sabitlenmesi için uygundur. İkinci kat yalıtımın sarkma yapması sonucu tek tek ısı yalıtımı panelleri arasının açılmasından kaynaklanan "yorgan etkisi" ni (yalıtımdaki girinti) önler. Depolamada daha az yer kaplar: Paketleme ve taşıma hacimleri, tek parça yalıtım destek dübellerine kıyasla% 60 oranında azaltılmıştır.

Yüksek yangın dayanımı gereksinimlerinde yalıtım malzemesini sabitlemek için (bodrum tavanındaki ısı yalıtımı, kaçış yollarına yakın ısı yalıtımı) EJOT metal yalıtım desteği dübeli DMH önerilir.


EJOT SDF Cephe Dübelleri