Bugüne ve geleceğe bağlılık

Çevrenin korunması ve kaynakların sürdürülebilir kullanımı, geleceğin en önemli projeleri arasındadır. "Sürdürülebilirlik" terimi, ilk olarak ormancılık sektöründe ortaya çıkmıştır ve kesilen odun miktarının yerine mutlaka yenilerinin yetişebilir olmasını tanımlar. Bugün bu terim çok daha karmaşık bir şekilde kullanılmaktadır ve ekonomik, ekolojik ve sosyal sorumluluğun birlikte ele alınması gerektiğini tanımlar.

EJOT ürünleri enerji tasarrufuna ve çevrenin korunmasına yardımcı olur 
Uzun vadeli başarı sadece güvenli bir ortamda ve toplumda mümkündür. Üretim süreçlerinin sürekli iyileştirilmesi, ekonomik olduğu kadar çevresel açıdan önemli bir olgudur. Kısa ulaşım rotaları, yenilikçi üretim süreçleri ve binalarımızın enerji tasarrufu sağlayacak şekilde yenilenmesi, çevreye doğrudan etkisi olan ekonomik yönlere sadece birkaç örnektir. Ürün geliştirmenin yanı sıra üretimde de zararlı çevresel etkileri ufak tutmaya ve çevre korumayı sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Genel olarak vidalar çıkarılabilir ürünlerdir ve bu nedenle geri dönüştürülebilir. Örneğin otomotiv mühendisliğinde sac kalınlığı, yenilikçi EJOT ürünlerinin kullanımıyla azaltılabilir. Bağlantı noktasına etki eden kuvvetlerin bir simülasyonu ve sonrasında EJOT APPLITEC'te yapılan muayene ile birçok uygulama durumunda vida bağlantılarının sayısı azaltılabilir. Bu sadece hammadde tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hafif tasarımlar da yakıt tüketimini azaltmakta çok etkilidir. Yenilikçi malzeme kullanımı için daha fazla “evrimsel adımlar” gereklidir ve bu bizim kalkınma gündemimizde yüksek bir önceliğe sahiptir. EJOT ayrıca inşaat sektöründe de bir öncüdür. Bir yandan ürünlerimiz, fotovoltaik veya biyo-gaz gibi yenilenebilir enerji ekipmanlarını sabitlemekte, diğer yandan ankrajlarımız binalarda ısı yalıtımı kurulumunda kullanılmaktadır. Ankraj üreticileri için ilk çevresel ürün beyanını (EPD) elde ettik ve artık ürünlerimizin çevresel etkilerinin sürdürülebilirliği ve dengesi hakkında kapsamlı ve eksiksiz bir kayıt sunabiliyoruz. 2012 yılında özellikle bir proje medya yüksek ilgisiyle karşılandı. EJOT, Çernobil reaktörünün yeni güvenli kalkanı için 3 milyon vida teslim etti. 1986'da tahrip olmuş reaktör için bu yeni yapı, mevcut eski ve oluklu kalkanın yerini alacak ve reaktörün en az 100 yıl boyunca güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini garanti edecektir.
 

EJOT Sürdürülebilirlik ve Kalite Politikası

Sürdürülebilirlik ve Kalite

Sürdürülebilirlik ve Kalite

Sürdürülebilir üretim yöntemleri

Uzun yıllardır çevre sertifikasyonu EJOT'ta standart bir uygulama olmuştur ve üretim alanlarımız 1999'dan beri DIN 14001'e göre sertifikalandırılmıştır. Sertifikalı yerel üretim tesisleriyle dünyanın birçok bölgesinde kısa ve çevre dostu taşımacılık şekilleri sağlayabilmekteyiz. Ve örneğin Çin de dahil olmak üzere, yeni üretim alanları ekliyoruz. Elbette, kaynakların korunmasına ilişkin standartlarımızın bu projede de gözetilmesini sağlayacağız.

EJOGreen: Sürdürülebilir üretim için çevresel proje 
2009 yılında "EJOgreen" projesine başladık. Amaç, kaynaklarımızın çevre dostu kullanımıdır. Örneğin brüt karla orantılı CO2 çıkışını gösteren işletme rakamları sürekli olarak izlenir ve sürekli iyileştirme için temel oluşturur. Ayrıca kendi enerjimizi üretmek için veya atık ısı gibi ikincil enerji kaynaklarını kullanmak için bir strateji üzerinde çalışıyoruz.

Sosyal sorumluluk olarak sürdürülebilirlik 
Bir aile şirketi olarak çalışanlarımızın ve ailelerinin sorumluluğunu üstleniyoruz. İş ve aile uyumluluğunu destekliyor ve çalışanlarımızın sağlığıyla ilgileniyoruz. Sosyal yükümlülük ve bunun mantıklı bir sonucu olarak, çevreye olan yükümlülük bizim için önemlidir. Bu alanlarda gelişmeye devam etmek istiyoruz. Sorumlu ve sürdürülebilir büyüme, EJOT Grubu için temel sorun olmaya devam edecektir.

Kurumsal Karbon Ayak İzimiz

CCF Raporu, ekonomik ve ekolojik performansımızı şeffaf bir şekilde yansıtmaya hizmet eder.


More information

Müşteri

Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, Yetkilendirilmesi ve Kısıtlanması.


More information

Hedeflerimiz ve projelerimiz

Stratejik hedeflerimiz, EJOgreen projeleri ve temel rakamlarımız hakkında bilgiler.


More information

Tedarikçi

Tedarikçilerle işbirliğine dayalı ortaklıklar EJOT'un başarısı için çok önemlidir.


More information