Complaints and whistleblower procedure

EJOT, muhbir olarak adlandırılan kişilere açıktır ve Avrupa Birliği Muhbir Direktifi (Birlik yasalarının ihlallerini bildiren kişilerin korunmasına yönelik 26.11.2019 tarihli ve 2019/1937 sayılı AB Direktifi) ve Alman Muhbir Koruma Yasası (Hinweisgeberschutzgesetz (HinSchG)) uyarınca hareket eder.

EJOT ayrıca insan haklarına ve çevreye saygı göstermeyi ve kendi tedarik ve değer zinciri için sorumluluk almayı taahhüt eder.

EJOT'ta yukarıda belirtilenlerle ilgili endikasyon ve şikayetler için merkezi irtibat kişisi, aynı zamanda EJOT'un Baş Uyum Görevlisi ve İnsan Hakları Temsilcisi olan Winfried Schwarz'dır. Kendisi serbest çalışan bir avukattır ve EJOT yönetiminin talimatlarına tabi değildir. Kendisi doğrudan EJOT Grubunun yönetici ortağına rapor vermektedir. Bay Schwarz'a +49 163 5290 860 numaralı telefondan ve compliance@ejot.com e-posta adresinden ulaşılabilir. Bu e-posta adresi sadece Bay Schwarz'a tahsis edilmiştir ve üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemez.

Bay Schwarz'a karşı anonim kalmak isterseniz, yukarıdaki e-posta adresinden anonim olarak veya aşağıdaki adrese posta yoluyla yazabilirsiniz:

Özel/Gizli
Bay Winfried Schwarz
EJOT Holding GmbH & Co. KG
Im Herrengarten 1
57319 Bad Berleburg, Almanya

Bu, Bölüm 12 HinSchG anlamında, harici bir kişi tarafından kullanılan dahili raporlama ofisidir. İhbarcılar ayrıca harici bir raporlama ofisiyle de iletişime geçebilir; Alman Federal Adalet Dairesi (Bölüm 19 HinSchG) veya Alman Federal Kartel Ofisi (Bölüm 22 HinSchG).

İnsan hakları veya çevresel yükümlülük ihlallerini, diğer yasa ihlallerini ve EJOT'un iç düzenlemelerinin ihlallerini ve ayrıca yalnızca olası ihlallere ve/veya risklere ilişkin şüpheleri bildirmek mümkündür.

Şikayet prosedürünün ayrıntıları için - özellikle şikayetinizin alınmasından sonraki prosedür - lütfen Alman Tedarik Zinciri Yasası (Lieferkettensorgfaltspflichtengesetz (LkSG)) ile ilgili EJOT Şikayet Prosedür Kurallarına bakın.
 

EJOT Complaints Procedure Rules