CROSSFIX® altyapısı, sürdürülebilirlik, çevre koruma, esneklik ve en yüksek güvenlik gereksinimlerine büyük önem veren mimarların, inşaatçıların ve üreticilerin gereksinimlerini karşılamak için geliştirildi.

Paslanmaz çelik, ekonomik ve ekolojik hususlar, özellikle de CO₂ azaltımı ve fiziksel malzeme özellikleri açısından uzun zamandan beri alüminyumun yerini almış bulunmakta.


Ek olarak, paslanmaz çelik CROSSFIX® konsollar yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahiptir, bu nedenle piyasadaki diğer sistemlere kıyasla belirli projeler için metrekare başına daha az ankraj noktası kabul edilebilir. Sonuç olarak, CROSSFIX® müşterilerimiz için yalnızca önemli ölçüde malzeme tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kurulum süresinde de bir azalma sağlar.

Yangın güvenliği açısından CROSSFIX®, paslanmaz çelik en yüksek yangın koruma gereksinimlerini karşıladığı için aynı zamanda en iyi performansa sahiptir.


Tüm mimari gereksinimler için


Teampool merkez ofisi
Teampool merkez ofisi
Seekirchen am Wallersee, Avusturya
Mimarlık Greisberger ZT-GmbH
Spar supermarket
Spar supermarket
Viyana, Avusturya
Mimarlık Scherr + Fürnschuss Architekten ZT-GmbH (© Spar AG/Werner Krug)
ENNI yönetim binası
Moers, Almanya
Mimarlık Carpus + Partner AG
Konut ve bakım evi
Konut ve bakım evi
Hopfgarten, Avusturya
Mimarlık Mariacher & Partner ZT KG (© Hausberger)
EJOT TEC CENTER
EJOT TEC CENTER
Bad Laasphe, Almanya
Mimarlık Pahl + Weber-Pahl Planungsgesellschaft mbH & Co. KG
Apollo Nivy
Bratislava, Slovakya
Mimarlık Make Architects (© HB Reavis)
Legero Genel Merkezi ve Outlet
Legero Genel Merkezi ve Outlet
Graz, Avusturya
Mimarlık Dietrich | Untertrifaller (© 2019 Bruno Klomfar)
Aosta Vadisi Üniversitesi
Aosta Vadisi Üniversitesi
Valle d'Aosta, İtalya
Mimarlık Mario Cucinella Architects
Okul kampüsü ve mensa
Okul kampüsü ve mensa
Bremervoerde, Almanya
Mimarlık ABJ. Architekten
Aile Evi
Aile Evi
Rabac, Hırvatistan
Mimarlık MOLO ZERO, Pan Leonid Zuban

Avantajlar

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Alüminyum konsollara kıyasla termal köprülerde önemli azalma/azalım. Aynı yalıtım kalınlığında daha iyi U değerleri (termal geçirgenlik). Yalıtım malzemesi ihtiyacı azalır, bu da çevreyi korur. Yalıtım malzemesi ihtiyacının azalması , çevrenin korunmasını sağlar. Bu , DGNB, LEED veya BREEAM sertifikalı binaları planlarken , sistemi ilk tercih haline getirir.

EMNİYET

CROSSFIX®, alüminyumdan veya plastikli hibrit malzemelerden yapılmış sistemlerden çok daha yüksek bir güvenlik standardı elde eder. Sürekli artan proje gereksinimlerini de karşılamak için geliştirilmiştir – örn. yangından korunma veya sismik olanlar.

KULLANILABİLİR ALAN

CROSSFIX® kullanılarak, alüminyum konsollara kıyasla tüm yapısal-fiziksel gereksinimler daha iyi karşılanabilir. Yalıtım kalınlığı ve dolayısıyla duvar kesiti azaltılabilir, bu da kullanılabilir alanı arttırır.

ESNEKLİK

CROSSFIX® konsol, sabit veya kayar noktalar oluşturmak ve yatay ve dikey destek profillerini yerleştirmek için uygundur. Bu, planlama ve montajda maksimum esneklik anlamına gelir. Ankraj ve sabitleme elemanlarının diğer sistem bileşenleri ile birlikte, konsol ve destek profili bağlantısının yanı sıra tüm yaygın yüzeylerde standart uyumlu ve ayarlı sabitleme seçenekleri garanti edilir. CROSSFIX® altyapı sistemi, mühendislik esnekliğini ve yüksek yük taşıma kapasitesini termal performansın yanı sıra maksimum yangın koruma rezerviyle birleştirir.

YÜK TAŞIMA KAPASİTESİ

Paslanmaz çelik kullanımı ve isteğe bağlı güç anahtarı kullanımı sayesinde daha yüksek yük taşıma kapasiteleri. ETA sertifikası, önemli ölçüde daha yüksek yüklerin transfer edilebileceğini onaylar. Gerçekte test edilmiş yük taşıma kapasitesi değerleri ve düzenlenmiş hesaplama özellikleri daha fazla güvenlik sağlar.

DÜŞÜK CO₂-AYAK İZİ

CROSSFIX®, üretim sürecinde piyasadaki diğer sistemlerin çoğundan önemli ölçüde daha az enerji gerektirir. Diğer avantajları: Kurulum sırasında enerji tasarrufu sağlaması, daha düşük ısıtma maliyetleri ve azaltılmış yalıtım malzemesi kullanılması. Sertifikalı CROSSFIX® sistemi, mimarlar, üreticiler ve geliştiriciler arasında cephelerde sürdürülebilir altyapı söz konusu olduğunda ilk tercihtir. Çevre beyanı ile ilgili ayrıntılar EPD'lerimizde bulunabilir.


CROSSFIX® eksiksiz bir sistemdir


CROSSFIX® eksiksiz bir sistemdir

Tüm mimari gereksinimler için


CROSSFIX® Facts I
CROSSFIX® Facts II

CROSSFIX® – görünmez ama vazgeçilmez

​​​​​​​

CROSSFIX® uzmanlarımız size tavsiyelerde bulunmak için burada


Lütfen bizi aramaktan veya bize bir e-posta göndermekten çekinmeyin.

T +90 212 477 77 92-95
infotr@ejot.com


CROSSFIX® hakkında daha fazla bilgi


Daha fazla bilgi arıyorsanız, bunları indirme alanında bulabilirsiniz.

Devamını oku


CROSSFIX® – Görünmez ama vazgeçilmez